Przebudowa mostu na rzece Osa w ciągu drogi powiatowej nr 1407C Rywałd - Świecie nad Osą - Lisnowo

I Nazwa oraz adres Zamawiającego Powiatowy Zarząd Dróg 86-300 Grudziądz, ul. Ignacego Paderewskiego 233 Numer tel.: 56 4648257 II Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdgrudziadz.pl Adres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz https://pzdgrudziadz.rbip.mojregion.info
  1. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia
Zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia będą udostępniane na stronie internetowej: pzdgrudziadz.rbip.mojregion.info i miniportal.uzp.gov.pl/.   III. Tryb udzielenia zamówienia Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie podstawowym, na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.) [zwanej dalej także „pzp"].
  1. Informacja, czy Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z
możliwością prowadzenia negocjacji Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji.  
  1. Opis przedmiotu zamówienia
  2. Przedmiotem zamówienia jest; „Przebudowa mostu na rzece Osa w ciągu drogi powiatowej nr 1407C Rywałd - Świecie nad Osą - Lisnowo”
  3. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień CPV):
45100000-8 - przygotowanie terenu pod budowę 45111000-8 - roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45221111-3 - roboty budowlane w zakresie mostów drogowych 45233220-7 - roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233280-5 - wznoszenie barier drogowych 45233222-1 - roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
  1. W ramach zamówienia należy wykonać przebudowę mostu na rzece Osa w miejscowości Świecie nad Osą w ciągu drogi powiatowej nr 1407C Rywałd – Świecie nad Osą – Lisnowo w celu zwiększenia jego nośności do klasy A wg PN-85/S-10030 co umożliwi przejazd po moście pojazdów o masie całkowitej do 50 ton .
Betonowy, jednoprzęsłowy ustrój niosący mostu, jest wykonany z prefabrykowanych belek sprężonych typu „T” o długości 21 metrów z zespoloną płytą żelbetową o grubości 23-28cm. Zespolenie betonu płyty z belkami jest zapewnione za pomocą prętów zbrojeniowych, wystających z górnej półki każdej belki, połączonych i zabetonowanych ze zbrojeniem płyty pomostowej. Most usytuowany jest prostopadle do przeszkody, rzeki Osy. Oś mostu z osią rzeki tworzy kąt 90°. Rozpiętość teoretyczna mostu wynosi 19,80m. Przekrój poprzeczny zaprojektowano jako krawężnikowy z kapą szerokości 1,30m po stronie wody dolnej i spadku poprzecznym 3,0% oraz chodnikiem szerokości 1,50m po stronie wody górnej. Niweletę jezdni na moście podniesiono w stosunku do niwelety istniejącej drogi. Przyczółki projektuje się jako nowe, monolityczne posadowione bezpośrednio. Za przyczółkami przewidziano płyty przejściowe żelbetowe o długości 4,00m i pochyleniu podłużnym w kierunku nasypu 10%. Na moście po obu stronach zaprojektowano barieroporęcze mostowe o parametrach N1W1. Dodatkowo wykonane zostaną schody skarpowe wzdłuż przyczółków na skarpach po stronie wody dolnej mostu. Wykonane zostanie umocnienie skarp pod mostem materacami gabionowymi. Przebudowywany most projektuje się na klasę A wg PN-85/S-10030 (możliwy jest przejazd pojazdów o masie do 50 t). Roboty rozbiórkowe związane z przebudową mostu obejmują rozbiórkę istniejącego mostu drogowego w zakresie:
  • wyposażenia istniejącego obiektu: balustrad i odwodnienia,
  • nawierzchni z kostki kamiennej wraz z krawężnikami betonowymi,
  • płyty pomostowej,
  • filarów w postaci pali żelbetowych,
  • przyczółków żelbetowych,
oraz rozbiórkę betonowego i ceglanego umocnienia skarp i koryta rzeki.
  1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlano-wykonawczy, przedmiar robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (zał. nr 8 do SWZ).
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o zamówieniu i jest dostępna na stronie internetowej zamawiającego. Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.
  1. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego, kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie opracowanego przez siebie i zatwierdzonego przez zarządcę ruchu projektu tymczasowej organizacji ruchu (na czas prowadzenia robót).
  2. Wykonawca we własnym zakresie i na swój koszt:
  • urządzi teren budowy i zaplecze budowy, a po zakończeniu prac przywróci teren do stanu pierwotnego,
  • oznakuje i zabezpieczy teren budowy,
  • zapewni bieżącą obsługę geodezyjną wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą
  1. Wszystkie elementy z rozbiórki nadające się do ponownego użycia stanowią własność Zamawiającego (np. bariery) i należy je dostarczyć do jego siedziby, natomiast elementy uznane jako odpad, wykonawca powinien zutylizować we własnym zakresie i na własny koszt.
  2. Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za wypadki i szkody powstałe w związku z nieprawidłowym oznakowaniem terenu budowy oraz wykonywaniem robót będących przedmiotem zamówienia.
  3. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność za ochronę instalacji i urządzeń podziemnych, zapewni ich właściwe oznaczenie i zabezpieczenie przed uszkodzeniem w czasie trwania prac.
  4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
  5. Zaleca się dokonanie przez Wykonawcę wizji lokalnej w celu zapoznania się z obiektem będącym przedmiotem zamówienia także poznania niektórych uwarunkowań lokalnych(rzeźba terenu, położenie obiektu, lokalizacja miejsca wykonywania roboty budowlanej), dostępnej infrastruktury, sąsiedztwa, szlaków komunikacyjnych. Odbycie wizji nie jest wymogiem formalnym.
  6. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych.
  1. Na podstawie art. 95 ust.1 ustawy PZP zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę (np. robotników budowlanych, operatorów sprzętów - jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy), o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1976 r. – Kodeks pracy: przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem
    • Status zamówienia Po terminie składania ofert
    • Rodzaj zamówienia publicznego
    • Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Grudziądzu
    • Tryb zamówienia publicznego Tryb podstawowy bez negocjacji
    • Finansowanie Nie dotyczy
    • Data ogłoszenia 04.02.2022
    • Data składania ofert 18.02.2022
    • Godzina składania ofert 10:00
    • Data otwarcia ofert 18.02.2022
    • Godzina otwarcia ofert 10:30
    • Miejsce złożenia oferty https://miniportal.uzp.gov.pl/
    • Numer UZP/TED
    • Typ treści Zamówienia publiczne

Załączniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>